Relacja z konferencji „List do Filemona VI”

Od kilku już lat we wrześniu odbywa się konferencja zatytułowana List do Filemona, która jest adresowana do byłych więźniów oraz do ludzi przekraczających  furty zakładów karnych, by opowiadać skazanym Dobrą Nowinę. Każdego roku konferencję tą wspólnymi siłami organizują: dyrektor Misji Więziennej Kościoła Zielonoświątkowego, pastor Piotr Wisełka oraz jeden z ewangelicznych zborów. Tym razem tego zadania podjął się Kościół Zielonoświątkowy z Poznania. Tegoroczna konferencja odbyła się w pierwszy weekend września  w małym dworku znajdującym się malowniczej wsi Żelazno (południowa Wielkopolska).

Podczas konferencji słyszeliśmy wiele wspaniałych świadectw osób, które odwiedzają Zakłady Karne – nierzadko są to byli  więźniowie, którzy poznawszy Jezusa nie mogą milczeć i pragną opowiadać o prawdziwej wolności. Wyjątkowy okazał się czas wykładów prowadzonych przez Ewę i Jana Grzeszkowiak z Kościoła Zielonoświątkowego w Poznaniu. Przypomnieliśmy sobie, że patrzenie na siebie z właściwej perspektywy oznacza patrzenie  na siebie z Bożej perspektywy.  Usłyszeliśmy także, że aby miłować bliźniego trzeba najpierw pokochać samego siebie. Przypomniano nam różnicę pomiędzy starą a nową naturą, które wykładowca przyrównał do garniturów. Wyjaśnił nam także, dlaczego tak się dzieje, że ubieramy się czasami w ten „stary garnitur”.

W sobotę wszyscy uczestnicy brali udział w wieczorze uwielbienia. Był to niesamowity czas przebywania w Bożej obecności i doświadczania tego, że Jezus uzdrawia z chorób.

Jak co roku, na Filemonie panowała bardzo rodzinna atmosfera: wspólne modlitwy, posiłki spożywane pośród radosnej wrzawy, rozmowy do późnych godzin nocnych – nic więc dziwnego, że kiedy nadeszła pora wyjazdu, każdy czynił to z ociąganiem.